Co s námi zažijete?

Maroko Adventure Offem je cesta, která je současně cílem. Poznáte především sebe, poznáte obrovské pouště a pustiny, nekonečné pláně severní Sahary, vyschlá jezera, oázy a skupinu dobrodruhů, kteří se spolehnou jeden na druhého. Přesto budete každý den usínat v hotelové posteli, hýčkáni teplou sprchou, dobrou snídaní a lokální teplou kuchyní.
A je to především ježdění v offroadu. Asfaltu si s námi moc neužijete.
 
Vaše motocykly a veškerou výbavu přepravíme na jih Španělska, do slunné Malagy. Za nimi dorazíte letadlem a letištním transferem. Po usednutí na stroje se všichni přepravíme k trajektu s pohodlnou kajutou, kde se vyspíme a ráno již budeme na pobřeží Afriky. Po několika úvodních kilometrech po asfaltu ho opustíme a většinu dovolené strávíme na nezpevněných cestách.

První den strávíme transferem západní oblastí Oriental na jihovýchod Maroka.
Následující den vyrazíme směrem na jih, kdy se bude okolní příroda postupně měnit v pustiny, až se na okraji pouště Erg Chebbi změní v ohromné písečné duny tyčících se na východ od městečka Merzouga. V něm se ubytujeme v hotelu s bazénem a strávíme celý následující den nalehko, na cestě kolem této pouštní oblasti a také kolem dunového pole Erg Znaiqui.  Zde můžete okusit nekonečnou zábavu jízdy v panensky čistých dunách.

V dalších dnech přejedeme nezpevněnými cestami a často  netknutými pouštními planinami do oblasti pouště Erg Chegaga. Cestami, kterými jezdila Rally Paříž-Dakar, když byla ještě na africkém kontinentu. Opět strávíme dva dny v hotelu s bazénem. Poušť Erg Chegaga podobně jako Erg Chebbi objedeme zcela nalehko, kolem dokola či skrze ohromné (většinou) vyschlé jezero Iriki. Cestou se dotkneme i ikonické "Route Paris-Dakar", na jižní hranici Maroka s Alžírem, na okraji pouště Erg Essmar.

Šestým dnem se vydáme podobnou, avšak odlišnou trasou zpět do oblasti Oriental, kterou projedeme zpět a navštívíme mimo jiné filmové lokality uprostřed pouště, kde se točily filmy s Jamesem Bondem. Dále pouštní město Orion, oceňované pouštní stavby Schody do nebe či Spirálu. Kolem nich se postupně dostaneme na sever na pobřeží Afriky, kde se osmým dnem opět nalodíme na trajekt, který nás doveze do náručí civilizovaného Španělska. Na africkém kontinentu strávíme celkem 8 dní a každý den bude ve znamení jízdy v terénu, jehož podíl bude téměř 90%.

Nejsme cestovní kancelář a tudíž se může itinerář cesty změnit, podle Vašich požadavků.

Bezpečně a spolehlivě

Do Maroka s námi pojedete bezpečně a spolehlivě. Cestu povede průvodce a skupinu bude uzavírat průvodce druhý.

Rychlost jízdy bude určena podle nejpomalejšího jezdce ve skupině a každý jezdec bude mít u sebe trasu v GPS navigaci.
V rámci cesty jsou plánovány pravidelné přestávky, včetně zastávek na svačiny i oběd.
Kdyby náhodou došlo k technickým obtížím, vezeme sebou plnou kolekci nářadí, náhradní duše, kompresory a podobně. A kdyby byly obtíže většího rázu, máme připraven support přímo od místních fixerů.

Maroko Adventure Offem si tak s námi užijete zcela bez obav.
Vyhledávání